Vánoční půjčky – kterou si vybrat?
Pomalu se blíží, Vánoce, které jsou pro většinu lidí nejkrásnějším obdobím v roce. S Vánocemi jsou u nás neodmyslitelně spojeny i dárky, jež si lidé nadělují pod stromeček. Spousta lidí ale nemá dostatek finančních prostředků a právě předvánoční období patří mezi ty, kdy je zvýšená poptávka po různých půjčkách. V tomto článku pro vás máme několik rad a tipů na to, jak si vybrat vhodnou vánoční půjčku a které konkrétní úvěry patří k těm spolehlivým a výhodným.
Dejte si pozor na půjčky s poplatkem předem
U výběru vhodné půjčky se obvykle řídíme různými faktory – nejčastěji se lidé rozhodují např. podle úrokové sazby, poplatků, roční procentní sazby nákladů (RPSN), maximální výše půjčky nebo možné celkové doby splácení. Zatímco v bankovním sektoru žádné velké riziko nehrozí a rozhodně se klienti nemusejí bát žádných podvodů, u nebankovních půjček už je nutné dávat si velký pozor – spousta nabídek na úvěr je totiž podvodných a nejčastěji se jedná o půjčky s poplatkem předem.
Půjčky s odkladem splátek – kdyby to nevyšlo
U nebankovních půjček se často lidem stává, že špatně odhadnou svoje finanční možnosti (nebo přijdou nečekané výdaje) a nejsou schopni splatit svůj úvěr včas. Často se to stává u krátkodobých SMS půjček, které jsou obvykle maximálně na jeden měsíc. V takové situaci ale není nutné věšet hlavu – tyto půjčky se obvykle dají snadno prodloužit a po uhrazení stanoveného poplatku se vám splátka odloží např. o týden, 14 dní nebo o měsíc.
10 tipů na půjčky s nízkým příjmem
Máte jen velmi nízký příjem, ale potřebovali byste půjčku? To, že máte malou výplatu, ještě neznamená, že byste nemohli získat úvěr – naopak, je spousta společností, které vám půjčku ochotně poskytnou. V tomto článku jsme pro vás vybrali 10 tipů na bezpečné a spolehlivé úvěry, které mohou získat i lidé s nízkými příjmy a ve většina případů i ti, kteří svoje příjmy nemohou nijak doložit.
Půjčky lidem od lidí, jak to vlastně funguje?
Ještě před pár lety jsme u nás znali pouze klasické bankovní a nebankovní úvěry, případně speciální typy účelových úvěrů, jako jsou např. hypotéky, půjčky na auto apod. Nově se ale na českém finančním trhu začal rozšiřovat velmi specifický a zajímavý úvěrový produkt, který se označuje jako P2P půjčky – úvěry kde, si lidé půjčují vzájemně mezi sebou.
Půjčky, kde nevadí exekuce
Exekuce patří k velmi nepříjemným životním situacím, do kterých se ale bohužel dostává čím dál více lidí. Samotné exekuční řízení může probíhat různými způsoby, častá je zejména exekuce na bankovní účet, kdy vám exekutor zabaví všechny peníze z účtu a vybrat si můžete jen nezabavitelnou částku, která činí dvojnásobek životního minima ( v roce 2016 tedy 6 820 Kč). Dalším variantou je pak exekuce na plat, resp. na důchod, kdy se Vám každý měsíc automaticky strhává určitá částka z výplaty nebo důchodu a nejhorší a nejobávanější je pak exekuce na majetek, kterou vykonávají exekutoři přímo tam, kde dlužník bydlí. S exekucí je samozřejmě spojeno mnoho problémů a komplikací, jednou z nich je i obtížné hledání půjčky. U jakých úvěrových společností můžete získat půjčku i s exekucí a kde naopak šanci na získání úvěru nemáte?
Půjčky s registrem – kde je získat a na co si dát pozor
Lidí, kteří se dostali do do různých registrů dlužníků přibývá a spolu s tím roste i poptávka po půjčkách, jež lze získat i se záznamem v registru. Výběr takovýchto úvěrů je pochopitelně omezený – nepůjčí vám v žádné bance a i u nebankovních společností vás někde mohou odmítnout. Na druhou stranu i tak se dá zajímavá půjčka získat, zvláště když vám stačí pouze malá částka.
Převedení půjčky k jiné bance
Bankovní půjčky sice jsou – alespoň ve srovnání s těmi nebankovními – celkem výhodné, ne vždy jsou ale s nimi lidé spokojení. Důvodů, proč jsou klienti banky nespokojení se svým úvěrem, je celá řada, důležité však je, že úvěr se dá docela snadno a rychle převést k jiné bance. Převedení půjčky k jiné společnosti se říká také refinancování a v tomto článku si o něm povíme trochu více.
Výpůjčka x Zápůjčka (dříve půjčka) - jaké jsou rozdíly?
Nový občanský zákoník, který je v platnosti od 1. 1. 2014 přinesl mnoho novinek do spousty oblastí a problematika úvěrů nebyla výjimkou. Asi nejcitelnější změna se týká názvů a nově se objevuje zápůjčka (dříve půjčka) a výpůjčka. Objasnění těchto pojmů naleznete na následujících řádcích.
Kalkulačka půjček
Jedním z nesmírně užitečných pomocníkům při výběru vhodného bankovního i nebankovních úvěru je kalkulačka půjček, jinými slovy také úvěrová kalkulačka. Jedná se o aplikaci, která nám umožní spočítat si, na kolik nás daný úvěr vyjde. Pomocí kalkulačky půjček si tak můžeme zjistit důležité informace, na jejichž základě si pak snadněji vybereme ten správný úvěrový produkt, který pro nás bude nejvíce výhodný.
Výpočet odstupného
Právo na odstupné má ze zákona zaměstnanec v případě, že došlo k rozvázání pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatele z důvodu organizačních změn či nemožnosti vykonávat povolání na základě lékařského posudku např. při pracovním úraze.