Air Bank umožňuje založení účtu přes mobilní aplikaci
Založit si účet, požádat si o půjčku nebo sjednat kontokorent už je dlouho možné jednoduše přes internetové stránky. V posledních letech ale lidé čím dál více přistupují na internet ze svých mobilních telefonů a důležitou roli tak hrají i aplikace. Jedna z nejoblíbenějších českých bank – Air Bank – nově umožňuje založit si běžný účet snadno a rychle prostřednictvím její mobilní aplikace.
Překlenovací úvěr a jeho specifika
Jedním z méně známých úvěrových produktů, které se u nás dají sjednat, je překlenovací úvěr. Ten je spojený se stavebním spořením a je vhodným řešením pro ty, kteří potřebují čerpat peníze dříve, než by splnili podmínky pro klasický úvěr.
BRKI – bankovní registr klientských informací
V České republice funguje hned několik úvěrových registrů. Asi nejznámějším z nich je registr dlužníků SOLUS, v tomto článku se ale zaměříme na méně známý, přesto ale velmi důležitý registr BRKI, neboli bankovní registr klientských informací. K čemu je určený, kdo jej provozuje, které banky jej využívají a jaké informace jsou v něm obsaženy? Na všechny tyto dotazy najdete odpověď v našem článku.
Úroková kalkulačka u spotřebitelských půjček
Když si člověk sjednává půjčku, tak jednou z nejdůležitějších kritérií, podle nichž se orientuje, je výše úrokové sazby a poplatků, neboli jak moc je půjčka drahá. Při vyřizování půjček přes internet se tak u velké většiny úvěrů, ať už jsou z bankovního či nebankovního sektoru, můžeme setkat s úvěrovou kalkulačkou.
Základní informace o lichvě a rady, jak se jí bránit
Když se mluví o různých půjčkách, často se v souvislosti s nimi skloňuje slovo lichva. Co ale přesně termín lichva znamená, jak je vymezena v zákonech a jak se vyhnout lichvářům, kteří nabízejí extrémně předražené úvěry? Na tyto a další otázky se vám pokusíme odpovědět na následujících řádcích.
Základní fakta o existenčním minimu
Mnoho lidí, kteří jsou např. v evidenci pracovního úřadu nebo se dostali do větších finančních problémů, zajímá situace ohledně sociálních dávek. K základním pojmům, které se v souvislosti s nejchudší skupinou obyvatel často skloňují, patří tzv. existenční minimum. V tomto textu jsme pro vás v kostce shrnuli základní informace o existenčním minimu a o tom, koho se ze zákona týká.
Embosovaná karta
Platební karty se staly naprosto samozřejmou součástí našich životů a velká většina dospělých lidí má alespoň jednu takovou kartu ve svojí peněžence. Platební karty se ale od sebe liší nejen vzhledem, ale i způsobem jejich provedení. V tomto směru rozlišujeme jednotlivé karty na elektronické a embosované. V tomto článku si pojem embosovaná karta vysvětlíme a řekneme si v čem se liší od elektronické nebo jak musí taková karta vypadat.
Hypotéka na dům – jak si najít tu nejvýhodnější?
K nejvyhledávanějším úvěrovým produktům u nás i ve světě patří hypoteční úvěry, které lidem umožňují vzít si půjčku na základě ručení nemovitostí. Hypoték ale existuje více druhů, vybrat si pak zájemci mohou z široké nabídky bankovních i nebankovních poskytovatelů. V tomto textu si můžete přečíst základní informace o hypotékách a rady, jak vybrat tu nejvýhodnější.
Co je to zápůjčka a jak se liší od výpůjčky?
Při hledání úvěru nebo při čtení informací ze světa financí se často můžeme setkat s termínem zápůjčka. Jaký je přesný význam tohoto slova a v čem přesně se zápůjčka liší od půjčky nebo od výpůjčky? Na základní otázky ohledně těchto pojmů se vám pokusíme odpovědět na následujících řádcích.
K čemu slouží debetní karty a jak se liší od kreditních?
Když se bavíme o platebních kartách, které už se pro drtivou většinu lidí staly naprostou samozřejmostí, hodně lidí má stále zažitý výraz kreditka, kterým souhrnně svoje platební karty označují. Tento termín ale není úplně přesný a je trochu zavádějící – mezi debetní a kreditní kartou je totiž zásadní rozdíl. V následujícím textu si o debetních kartách řekneme něco bližšího a vysvětlíme si také, v čem se liší od ostatních typů platebních karet.
Co znamená slovo insolvence a jak se z ní dostat?
S finančními problémy se den co den potýká velké množství lidí a spousta z nich postupem času spadne do tzv. dluhové pasti. V souvislosti s dluhy se často můžeme setkat s termínem insolvence. V tomto článku si řekneme, co toto slovo znamená, jak se do insolvence může člověk dostat a jaká jsou možná řešení tohoto nepříjemného stavu.
Jak funguje kontokorent a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Jedním z mnoha úvěrových produktů, které je možné si sjednat, je kontokorentní úvěr, zkráceně kontokorent. Nejde ale o klasickou půjčku, ale o specifickou službu, kterou svým klientům poskytují banky jako doplněk k běžnému účtu.
Historie měny s nuceným oběhem
Měna s nuceným oběhem, jak napovídá název, jsou peníze vytvořené úřední mocí, jejichž hodnota je stanovena zákonem. Tato měna se také označuje jako zákonná měna, fiat měna nebo fiat peníze. Měna s nuceným oběhem není od zrušení Brettonwoodského systému v roce 1971 kryta zlatem ani jinými komoditami. Mezi měny s nuceným oběhem dnes patří všechny současné státní/národní měny. Cesta k této měně však nebyla jednoduchá a doprovázelo ji mnoho státních bankrotů.
Co se dá považovat za pravidelný příjem při posuzování úvěruschopnosti zájemce o úvěr?
Jednou z důležitých otázek při hledání vhodné půjčky je dokládání příjmů. Existuje sice celá řada úvěrových produktů, u nichž se příjmy nijak dokládat nemusejí, jedná se ale většinou pouze o menší půjčky, převážně z nebankovního sektoru. U bankovních úvěrů, ale i u mnoha nebankovních půjček, je podmínkou, aby klient doložil výši svých aktuálních příjmů. O jaké příjmy se může jednat?
Půjčky s nejnižším úrokem a jak je získat
Některé věci se rozhodně nevyplácí příliš uspěchat. Patří mezi ně i výběr vhodné půjčky, při kterém můžete spoustu peněz ušetřit, nebo naopak v opačném případě zbytečně utratit vysoké poplatky a úroky. Poskytovatelů bankovních i nebankovních půjček je dnes v České republice obrovské množství a i díky tomu se dají sehnat i úvěry s nízkými úroky. Jak takovou půjčku najít a které z nich patří v tomto směru k těm nejvíce výhodným?
Půjčky s ručitelem – kdo vám může ručit?
U většiny půjček – ať už z bankovního nebo nebankovního sektoru – není potřeba mít žádného ručitele ani zástavu, nicméně jsou i případy, kdy se bez ručení neobejdete. Jak to je u půjček s ručitelem – kdo vám za takový úvěr může ručit, jak to funguje u půjček s ručením nemovitostí a které společnosti půjčku s ručitelem nabízejí? Na tyto otázky se vám pokusíme stručně odpovědět v tomto článku.
Půjčky s týdenní splátkou na okamžitou výpomoc
U velké většiny běžných půjček se obvykle setkáváme se splácením v měsíční frekvenci – klient posílá splátku pravidelně 1x za měsíc, vždy ke stejnému dni. U malých nebankovních půjček na velmi nízké částky je pak obvykle splátka jednorázová a celý úvěr se musí uhradit najednou. Specifickým typem úvěru jsou pak půjčky s týdenní splátkou – ty u nás poskytuje jen malé procento úvěrových společností, na druhou stranu se jedná vesměs o celkem dostupné úvěry, které jsou pro mnoho lidí nejlepším řešením tíživé finanční situace.
Půjčky pro zaměstnané ve zkušební době
Při hledání vhodné půjčky se spousta lidí setká s požadavkem na doložení příjmů. To se týká zejména bankovních úvěrů, kde je obvykle potvrzení o příjmech nutností, někdy se ale výše příjmů musí dokládat i u nebankovních společností. Problém ale může nastat u zaměstnanců, kteří ještě nemají smlouvu na dobu neurčitou a jsou teprve ve zkušební době. Jak v této situaci postupovat a jaké jsou možnosti půjček pro tuto skupinu zaměstnanců?
Půjčky i s exekucí – když to předtím nevyšlo
Do exekuce se v posledních letech dostává čím dál více lidí. Půjčky – zvláště ty nebankovní – jsou dnes velmi snadno dostupné a alespoň malý úvěr dnes může získat téměř každý. Spousta lidí si navíc půjčuje úplně zbytečně i na věci, které nutně nepotřebuje. Zadlužit se dá ale i kvůli nákupům na splátky a v exekuci můžete skončit i na základě neplacení nájmu, energií, poplatků za telefon, internet, televizi nebo jiné služby. Dá se i v takové situaci získat nějaká půjčka? Co dělat, když už jste si ji zkoušeli najít a všude vás odmítli? Jaké jsou možnosti řešení exekuce?
Na co si dát pozor u půjčky na ruku
Kromě spotřebitelských půjček, které se ve většině případů vyplácejí bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, existuje i spousta nabídek na hotovostní půjčky vyplácené přímo na ruku. Tyto půjčky jsou v posledních letech hodně žádané, protože spousta lidí tento způsob výplaty preferuje.