Dlouhodobé půjčky jsou spíše doménou bankovních institucí, nabízejí je ale i některé nebankovní společnosti. Zatímco u rychlých krátkodobých půjček jde pouze o malé částky a rozdíly mezi jednotlivými nabídkami nejsou tak markantní, u velkých úvěrů už se dají správným výběrem půjčky ušetřit až desítky tisíc korun.
U dlouhodobých půjček jednoznačně platí, že výhodnější jsou klasické bankovní úvěry. Ty totiž mohou získat pouze klienti, kteří nemají záznam v registru dlužníků a obvykle je podmínkou i trvalý příjem žadatele. Banky tak nejdou do takového rizika a mohou si dovolit nižší úrokové sazby. Oproti tomu malé nebankovní společnosti se zaměřují spíše na tzv. rizikové klienty, kteří od banky úvěr získat nemohou. I proto musejí mít vyšší úroky a poplatky, protože klientů, kteří nesplácejí svoji půjčku je zde mnohem více.
Které dlouhodobé půjčky patří na českém finančním trhu k těm nejlepším? Podívali jsme se do bankovního i nebankovního sektoru a vybrali pro Vás tipy na několik nejvýhodnějších půjček v obou dvou kategoriích.
Dlouhodobé bankovní půjčky
U bankovních služeb v poslední době prudce roste obliba malých bank, které těm velkým konkurují nejen nízkými, případně žádnými poplatky, ale i srozumitelnější a přehlednější nabídkou, výhodnějšími podmínkami a jinými benefity. K nejlepším dlouhodobým půjčkám tak patří především půjčky od Air Bank, mBank nebo od ZUNO banky.
Air Bank půjčka – jedna z nejoblíbenějších malých bank si získává nové klienty nejen povedenými reklamními spoty nebo neotřelými a sympatickými pobočkami, jež se výrazně odlišují od běžných bankovních ústavů. Velmi konkurenceschopná je i půjčka Air Bank, která je zcela bez poplatků a s nízkými úroky. Air Bank navíc svoje klienty odměňuje za řádné splácení nižšími úroky, které dostane každý, kdo svůj úvěr splácí včas. Splácení půjčky si můžete rozložit až na 96 měsíců.
mBank půjčka – i u této banky najdou zájemci o úvěr velmi výhodné podmínky. mBank v roce 2014 dokonce zvítězila v nezávislém testu půjček a v roce 2015 nabízí limitovanou půjčku s 0% úrokem na 12 měsíců pro nové klienty. Vyplatí se ale i klasická půjčka, která je bez poplatků, s nízkým úrokem a splácet ji můžete až 84 měsíců.
ZUNO půjčka – ZUNO banka je součástí skupiny Raiffeisenbank, nabízí ale bankovní služby i pod samostatnou značkou. Půjčit si u ní můžete až 500 000 Kč na dobu 72 měsíců. Díky garanci nejnižší úrokové sazby patří ZUNO půjčka k nejlepším dlouhodobým bankovním úvěrům.
Dlouhodobé nebankovní půjčky
Mezi nebankovními úvěry je velká konkurence spíše u rychlých půjček do výplaty, kde několik společností nabízí i půjčku úplně bez poplatků. U dlouhodobých nebankovních úvěrů už je situace horší a úroky jsou zde citelně vyšší než u běžné banky. Mezi jednotlivými nabídkami jsou ale poměrně značné rozdíly, proto doporučujeme vybírat skutečně pečlivě – ve výsledku tak můžete ušetřit nemalou sumu peněz.
Cofidis půjčky – společnost Cofidis nabízí pestrou škálu různých úvěrových produktů a oproti konkurenčním nebankovním poskytovatelům má lepší úroky. Na druhou stranu má ale poměrně přísné podmínky na žadatele (nesmějí mít zápis v registru, musí doložit příjem atd.). U hotovostní půjčky je maximum 90 000 Kč a splácet je lze max. 52 měsíců, u účelových úvěrů lze získat až 500 000 Kč s dobou splácení až 84 měsíců.
Tesco půjčky – neúčelové hotovostní úvěry až do výše 500 000 Kč, které můžete splácet až 84 měsíců. Tesco tyto půjčky nabízí ve spolupráci se společností Home Credit a podmínkou získání je trvalý zdroj příjmů.
Japonská půjčka – i v tomto případě jde o produkt společnosti Home Credit, tentokrát orientovaný spíše na malé a rychlé úvěry. Nově ale mohou stálí klienti získat i vyšší úvěr (až 50 000 Kč) a to až na dobu 12 měsíců.